Aday Kullanım Kılavuzu

ÇALIŞMA PRENSİBİ

cvland, hiçbir iş ilanı takip etmenize gerek kalmadan, yalnızca profil oluşturarak iş teklifleri alabileceğiniz yeni nesil bir mobil uygulamadır ve adaylar için %100 ücretsizdir.

cvland’te arama yapan işverenler; iletişim bilgilerinizi, soyad ve referanslarınızı göremez. Bu yüzden işverenler, iletişime geçmek istedikleri adaylara “Görüşme İsteği” gönderirler.

Size gelen görüşme isteklerinden zamanında haberdar olabilmek için uygulamayı telefonunuzdan silmeyiniz.

YENİ KAYIT

cvland’i ilk kez yüklediğinizde, sağ altta yer alan KAYIT OL butonu ile yeni bir hesap oluşturun.

PROFİL GİZLEME

Profilinizi “Görünür” ya da “Gizli” olarak ayarlayabilirsiniz.

Profilinizi “Gizli” olarak ayarladığınızda; arama sonuçlarında görünmez ve işverenlerden yeni teklifler alamazsınız.

GÖRÜŞME İSTEKLERİ

İşverenler; iletişim bilgilerinizi, soyad ve referanslarınızı görmek ve sizinle iletişime geçebilmek için size “Görüşme İsteği” gönderebilirler.

Ana sayfanızda bulunan telefon ikonuna dokunarak; yanıt bekleyen ve arşivlenen görüşme isteklerinize ulaşabilirsiniz.

Görüşme isteklerinizi en kısa sürede cevaplayabilmeniz için uygulamanızı güncel ve bildirimlerinizi açık tutunuz. İşverenler, 12 saat süresince cevap alamadıkları görüşme isteklerini iptal edebilirler.

GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Size gelen bir görüşme isteğine olumlu yanıt vermediğiniz sürece; soyadınız, referans bilgileriniz, telefonunuz ve e-posta adresiniz GİZLİ TUTULUR. Bu bilgiler, ancak siz bir görüşme isteğine olumlu yanıt verdiğiniz takdirde, işverenin sizinle iletişime geçebilmesi için isteği gönderen işveren ile paylaşılır.