Aday Kullanım Kılavuzu

GENEL BİLGİLENDİRME

cvland, adayların hiçbir iş ilanı takip etmesine gerek kalmadan, ücretsiz, pratik ve güvenilir bir şekilde yeni iş teklifleri alabilmeleri için tasarlandı.

PROFİL BİLGİLERİNİZİ EKSİKSİZ DOLDURUN VE YENİ İŞ TEKLİFLERİ ALMAYA HAZIR OLUN

cvland, yalnızca üye işverenlerin adaylar arasında arama yapabildikleri ve kendilerine uygun kriterlere sahip adaylara görüşme isteği gönderebildikleri bir mobil uygulamadır. Size gelen görüşme isteklerine olumlu yanıt vermediğiniz sürece soyadınız, referanslarınız, telefon ve e-posta adresiniz gizli tutulur. Size gelen bir görüşme isteğine olumlu cevap vermeniz durumunda ise, işverenin sizinle iletişime geçebilmesi için bu bilgiler karşı taraf ile paylaşılır.

KENDİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE İFADE ETMEK İÇİN PROFİLİNİZE VİDEONUZU EKLEYİN

İşverenler öncelikli olarak videolu aday profillerini görmeyi tercih etmektedirler. Siz de yüzünüzün net şekilde göründüğü, soyadınızı söylemeden kendinizden bahsettiğiniz kısa bir videonuzu profilinize ekleyerek özgüveninizi gösterebilir ve ön plana çıkabilirsiniz.

BİLGİLERİNİZ GÜVENDE

Gizlilik ve güvenlik prensiplerimiz doğrultusunda, sisteme kaydetmiş olduğunuz bilgileriniz ve videolarınız, ilgili işverenler haricindeki 3.şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz.

1. Uygulamayı Yükleme

cvland uygulamasını “App Store” veya “Google Play” üzerinden ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

2. Hesap Oluşturma

cvland’i ilk kez kullanıyorsanız sağ altta bulunan “Kayıt Ol” butonuna basarak yeni hesap oluşturma adımına geçin.

Bilgilerinizi girin ve size gelen onay kodunu yazarak bir sonraki adıma geçin.

“İş Arıyorum” butonuna basarak işleminize devam edin ve sonraki adımda sizden istenilen bilgileri eksiksiz girin.

3. Video Yükleme

İşverenler için adayları görmek ve duymak son derece önemli. Videonuzu mutlaka kaydedin.

cvland mobil uygulamasında yer alan “Kolay Video Yükleme Asistanı” ile sisteme girmiş olduğunuz bilgilerden otomatik olarak derlenen metni okuyarak videonuzu kolayca kaydedebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, video yükleme sayfasına gelmek ve kaydı başlatmak/durdurmak için kırmızı butona basmak! 

NOT: Her dilde en fazla 1 video olmak üzere toplamda 3 adet video yükleyebilirsiniz.

VİDEO YÜKLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN KURALLAR KISACA AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

  • Soyadınızı söylemeyin.
  • İyi ışık alan sessiz bir yer seçin.
  • Videonuzu, belden yukarınız görünecek şekilde kaydetmeye çalışın. Bunun için kameranızı 1-1,5mt kadar uzağa dikey konumda sabitlemeniz en iyi sonucu verecektir.
  • Net ve akıcı konuşun.

Örnek videoları incelemek için tıklayın.

4. Ana Sayfa Ayarları

Ana sayfanız açıldıktan sonra profil fotoğrafınızı mutlaka ekleyin ve eksik bilgilerinizi de girerek profilinizi tamamlayın.

ANA SAYFADA YER ALAN İKONLAR

Kaç işveren tarafından favoriye eklendiğinizi gösterir. Tıklanamaz.

İşverenlerden gelen görüşme isteklerini görüntüleyebilirsiniz.

Firma engelleme butonu. Engellediğiniz firmalar profilinizi görüntüleyemez.

Tek bir dokunuş ile profilinizi Gizli ya da Görünür konuma getirebilirsiniz. Üye işverenlerin yaptığı arama sonuçlarında görünmek ve yeni iş teklifleri almak istemiyorsanız profilinizi “Gizli” olarak ayarlayabilirsiniz.

mavi onay rozeti

Doğrulanmış profiller için “Mavi Onay Rozeti”dir. Yüklemiş olduğunuz videonuz onaylandığında profilinizin doğrulandığını gösterir.

5. Görüşme İstekleri

Ana sayfanızda bulunan telefon ikonuna dokunarak gelen görüşme isteklerini ve cevaplanan istekleri görüntüleyebilirsiniz.

Gelen görüşme istekleri penceresinde, işverenin profil fotoğrafı üzerine dokunarak işveren profilini görüntüleyebilirsiniz. Bir görüşme isteğini kabul ettiğiniz takdirde, işverenin sizinle iletişime geçebilmesi için soyadınız, referanslarınız, telefon numaranız ve e-posta adresiniz karşı taraf ile paylaşılır. 

NOT: Adaylara, kendilerine gelen görüşme isteklerini cevaplamaları için 12 saat süre tanınmıştır. Bu süre sonunda işverenler, göndermiş oldukları görüşme isteklerini iptal edebilir.