Sık Sorulan Sorular

Uygulama iş arayanlar için tamamen ücretsizdir.

İşverenler ise uygulama içi kredi satın alarak arama yapabilir ve adaylara görüşme talebi gönderebilirler.

Hesabında tek 1 kredi bulunan işverenler sınırsız ve ücretsiz olarak arama yapabilirler. Bir adaya görüşme isteği göndermek ise 1 kredi ile ücretlendirilir. 

Görüşme isteklerinin reddedilmesi ya da iptal edilmesi durumunda ise, kullanılan kredi işverenin hesabına otomatik olarak geri iade edilir.

cvland uygulaması iş ve personel bulmayı en kolay, hızlı ve efektif hale getirmek için tasarlandı.

Adaylar uygulamayı cep telefonlarına kurduktan sonra, en az 5sn, en fazla 30sn’ilk videolarını da ekleyerek profil sayfalarını oluşturur. Bundan sonra tek yapmaları gereken kendilerine gelecek iş tekliflerini değerlendirmektir.

İşverenler ise sistemdeki gelişmiş filtreleme seçeneklerini kullanarak adaylar arasında sınırsız arama yapabilir ve beğendikleri adaylara 1 kredi kullanarak görüşme talebi gönderebilirler.

Adaylara, görüşme isteklerini yanıtlamaları için 12 saatlik bir süre tanınmıştır. Bu süre sonunda işveren isterse görüşme isteğini iptal edebilir. Reddedilen ve iptal edilen görüşme isteklerinde, işverenin kullanmış olduğu kredisi, sistem tarafından otomatik olarak hesabına geri iade edilir.

Bir adayın, kendisine gönderilen görüşme isteğine olumlu yanıt vermesi durumunda, adayın sisteme girmiş olduğu soyadı, telefon numarası, e-posta adresi ve referans bilgileri, isteği gönderen işveren ile paylaşılır ve işverenin aday ile iletişime geçmesi beklenir.

Profiline en az 1 video yükleyen adayların yüklemiş oldukları video cvland tarafından onaylandığında, adayın profilinde mavi tikli bir onay rozeti görünür. Onay rozeti alan videonuz silindiğinde, bu rozet kaybolur.

Yeni bir video yükleyerek yeniden onay rozeti alabilirsiniz.

cvland, kendi öz kaynakları ile geliştirdiği yazılım ve ar-ge çalışmalarını T.C. yasalarına uygun şekilde yürüten ve İŞKUR’a bağlı 1199 no’lu belge ile faaliyet göstermekte olan bir Özel İstihdam Bürosudur.

cvland, pratik ve işlevsel bir uygulama olduğu kadar aynı zamanda üyelerinin gizlilik ve güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır.

Adayların yüklemiş oldukları videoları, ilgili işverenler haricindeki 3.şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz ve internet ortamında yayınlanmaz.

Adayların telefon, e-posta gibi özel iletişim bilgileri, işverenlerden gelen görüşme isteklerine olumlu yanıt vermedikleri sürece gizli tutulur.

Adaylar ayrıca kendilerini görmesini istemedikleri işverenleri engelleyebilir ya da diledikleri zaman ana sayfada bulunan “göz” ikonuna tıklayarak profillerini GİZLİ hale getirebilir. Bu durumda adayın profili arama sonuçlarında görünmez.

Videolu profiller, videosuzlara göre çok daha fazla görüntülenme ve görüşme daveti almaktadır. Eğer siz de profilinizin daha fazla görüntülenmesini istiyorsanız, isminizi, eğitiminizi ve çalışmak istediğiniz mesleği belirttiğiniz bir videonuzu kaydedip uygulamaya yükleyebilirsiniz.

İlk üyelik adımlarını tamamlayıp ANA SAYFANIZA ulaştığınızda, CV’nin yerine geçecek olan profil bilgilerinizi zenginleştirmenizi öneririz. 

1- KİŞİSEL BİLGİLER
Bu alana giderek eksik bilgilerinizi tamamlayınız.

2- ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİZ POZİSYONLAR
Bu alana 10 adete kadar farklı meslekler ekleyebilir ve arama sonuçlarında görüntülenme oranınızı arttırabilirsiniz.

3- TERCİH ETTİĞİNİZ ÇALIŞMA ŞEKLİ
Çalışma şeklinizi seçin

4- İŞ SENEYİMLERİNİZ
Geçmiş iş deneyimleriniz varsa mutlaka eklemenizi öneririz. 

5- EĞİTİM BİLGİLERİ
Mezun olduğunuz okulları bu alana girebilirsiniz. 

6- ANAHTAR KELİMELER
Bu alan, mesleğiniz ile ilgili uzmanlık konularınız için ayrılmıştır. Örneğin “Çalışmak İstediğiniz Pozisyonlar” kısmında “Hemşire” seçen bir kişi, #yenidogan #acil …vs gibi  sözcükleri anahtar kelime olarak ekleyebilir. Böylece daha spesifik alanlarda yapılan aramalarda görüntülenebilirsiniz. 

7- BİLDİĞİNİZ DİLLER
Konuşabildiğiniz dilleri ve seviyelerini ekleyebilirsiniz.

8- SERTİFİKALAR
Varsa sertifikalarınızı ekleyebilirsiniz.

9- REFERANSLAR
Mutlaka en az 1 referans eklemenizi öneririz.

 

NOT: Profilinize ekleyeceğiniz ve ön mülakat olarak değerlendirilen iyi kalitedeki videoların sizi ön plana çıkaracağını unutmayınız. 

Videonuz aşağıdaki şartları sağlamalıdır;

  • MAKSİMUM 30SN UZUNLUĞUNDA BİR VİDEO KAYDEDİN

Videonuz maksimum 30sn uzunlukta olmalıdır. Videonuzu cep telefonunuz ile kaydedin ve düzenleyin. Düzenlediğiniz videonuzu daha sonra cvland’e yükleyin. Daha uzun videolar sistem tarafından otomatik olarak kesilerek yüklenmektedir.

  • AYDINLIK VE SESSİZ BİR YER TERCİH EDİN

Video çekmek için iyi ışık alan sessiz bir yer tercih edin. Aydınlık ve sessiz bir ortamda çekilen videolar, diğer videolara göre daha profesyonel görünecek ve sunum kalitenizi yükseltecektir.

  • VİDEONUZU BELDEN YUKARINIZ GÖRÜNECEK ŞEKİLDE AYARLAYIN

Bir cep telefonu ile çekim yapıyorsanız, kameranızı tam karşıya ve aranızda yaklaşık 1 metre mesafe olacak şekilde sabitleyin. Görüntünüzü, minimum vücudunuzun belden yukarı kısmı görünecek şekilde ayarlamaya özen gösterin. Bu şekilde kaydedilen videolar gerçek bir iş görüşmesi hissiyatı yaratarak olumlu geri dönüş alma şansınızı yükseltecektir.

  • NET VE AKICI KONUŞUN

Size ayrılan süreyi en iyi şekilde kullanmak için, söyleyeceklerinizi önceden birkaç defa tekrar etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde daha doğal ve akıcı konuşabilirsiniz. Öne çıkan özelliklerinizi, eğitiminizi, tecrübe ve yeteneklerinizi net bir şekilde ifade etmeye özen gösterin.

BUNLARI YAPMAYIN

  • SOYADINIZI VE DİĞER ÖZEL İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN

CVLAND olarak özel hayatınıza gösterdiğimiz saygı ve kişisel haklarınızın korunması maksadı ile, kendinizi tanıttığınız videolarınızda özel nitelikli kişisel bilgi olarak yalnızca “isim” bilginizin paylaşılmasına izin verilmektedir. Sisteme yüklenen her video, ekiplerimiz tarafından kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. İçeriğinde soyad, adres, sosyal medya adresi, telefon, e-posta, çalıştığınız kurum…vs gibi bilgilerin paylaşıldığı tespit edilen videolar yayına alınmayacaktır.

  • ARGO, KÜFÜR, ŞİDDET VE SİYASİ PROPOGANDA KULLANMAYIN

Video içeriğinde uygunsuz söz, hareket ya da arka plan içeriğinin tespit edilmesi durumunda sisteme yüklenen video yayına alınmayacak, söz konusu eylemin alenen tekrarlanması halinde videoyu yükleyen kullanıcının hesabı kapatılacaktır.

  • REKLAM İÇERİKLERİNDEN KAÇININ

Videolarda aleni şekilde bir marka, ürün, kurum, kişinin…vs. nin öne çıkarılması durumunda yüklenen video yayına alınmayacak, söz konusu eylemin alenen tekrarlanması halinde videoyu yükleyen kullanıcının hesabı kapatılacaktır.

Evet. Web sayfamızda size fikir verebilecek Örnek Videolar bulunuyor.

Adaylar profillerine her dilde maksimum 1 adet olmak üzere toplamda 3 adet video yükleyebilirler.

Sisteme yüklenen her videonun altında, videonun hangi dilde yüklendiğini gösteren bir seçenek mevcuttur ve buradan videonun dilinin seçilmesi gerekir.

cvland teknik ekibi sürekli ve periyodik olarak sisteme yeni girişleri kontrol eder. Kurallara uymayan videolar silinir.

“Görünür” olarak ayarlanmış aday profilleri, yalnızca üye işverenler tarafından görüntülenebilir. Adaylara ait bilgiler, ilgili işverenler haricindeki 3.şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Profil sayfanızda bulunan “göz” simgesine tıklayarak, profilinizi Gizli / Görünür olarak ayarlayabilirsiniz. 

Ancak, profilinizi “Gizli” olarak ayarladığınızda, işverenlerin arama sonuçlarında görüntülenmeyeceğinizi unutmayın.

Evet. Profil sayfanızdaki BLOCK simgesine dokunarak sizi görmesini istemediğiniz şirketleri engelleyebilirsiniz.

Bireysel İşveren ve Kurumsal İşveren olarak iki tip işveren hesabı bulunmaktadır. İşverenler için; uygulamanın kullanımı bakımından her iki hesap türü de aynı fonksiyonlara sahiptir. Adaylar, kendilerine gelen görüşme isteklerinde işveren profilini görüntüleyebileceği için, işveren kaydı sırasında doğru hesap türü seçilmelidir.

Renk ve ışık ayarlarında makul düzeltmeler yapmanız, etkileyici bir profil oluşturmanız için olumlu sonuçlar verecektir.

Ancak aşırıya kaçan ve yüz hatlarınızda değişiklik yapan filtrelerden kaçınmanız gerekir. Bir mülakatta nasıl görünüyorsanız videonuzda da o şekilde görünmeniz en doğrusu olacaktır.

Size gelen bir görüşme isteğini kabul etmeniz durumunda, soyadınız, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve referans bilgileriniz, isteği gönderen işveren ile paylaşılır. Bundan sonra işverenin sizinle iletişime geçmesini beklemelisiniz.

Görüşme isteklerine 12 saat içerisinde cevap vermeniz gerekmektedir. Bu süre sonunda, işveren görüşme isteğini iptal edebilir.

Profilinizdeki bilgileri eksiksiz olarak doldurmalı ve mümkünse ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİZ POZİSYONLAR bölümüne birden fazla sayıda meslek eklemelisiniz.

Profilinize size uygun mesleklerden 10 adete kadar ekleyebilirsiniz. Nekadar fazla sayıda meslek eklerseniz, arama sonuçlarında çıkma şansınız o kadar yükselecektir.

İşverenler tarafından en fazla arama yapılan meslekler, cvland ekibi tarafından listelenerek uygulamaya eklenmiştir.

Bu listede bir eksik ya da hata olduğunu düşünüyorsanız info@cvland.net adresine e-posta gönderebilirsiniz.