Sık Sorulan Sorular

cvland; yapay zeka destekli yeni nesil bir iş ve personel bulma platformudur. Üyelik ücretsizdir.

Üye işverenler, ücretsiz iş ilanları yayınlayabilir ayrıca 500’den fazla mesleğin yer aldığı aday veritabanında ücretsiz ve sınırsız arama yapabilir, kredi kullanarak adayların iletişim bilgilerine ve kişilik testi sonuçlarına erişebilirler.

Yüksek seviyede gizliliğe önem veren adaylar; “Görüşme İstekleri” sekmesini aktif hale getirerek, iletişim bilgilerinin yalnızca kendi izinleri ile işverenlerle paylaşılması opsiyonundan faydalanabilir, profillerini tek bir dokunuşla “İŞ ARAMIYORUM” olarak değiştirebilir ayrıca, diledikleri işverenleri engelleyebilirler. Profil Durumunu İŞ ARAMIYORUM olarak güncelleyen adaylar, arama sonuçlarında görünmez.

“Görüşme İstekleri” opsiyonunu aktif hale getiren adayların, gelen istekleri takip edebilmeleri için uygulamayı güncel ve bildirimleri açık tutmaları gerekmektedir.

Uygulamayı yüklemek, hem iş arayanlar hem de işverenler için ücretsizdir.

İŞKUR’a bağlı bir özel istihdam bürosu olarak faaliyet gösteren cvland, adaylardan hiçbir zaman ücret almaz.

İşverenler ise, ücretsiz iş ilanları yayınlayabilir ve ayrıca hesaplarında en az 1 adet kredi bulunduğu sürece, aday veritabanında sınırsız ve ücretsiz bir şekilde arama yapabilir, bu aramalarda yapay zeka desteğinden faydalanabilirler.

Bir işverenin; bir adaya ait soyad, telefon, e-posta ve referans bilgilerini görebilmesi ya da kişilik testi sonucunu görebilmesi için ise kredi kullanması gerekir.

Bazı adaylar, kendisine ait hassas bilgilerin, yalnızca izinleri dahilinde paylaşılması seçeneğini seçmiş olabilirler. Bu durumda ilgili adaya “Görüşme İsteği” gönderilmesi gerekmektedir.

cvland, İŞKUR’a bağlı bir özel istihdam bürosu olarak, modern bir altyapı üzerinde faaliyet göstermektedir. 

İşverenlerin cvland platformunu kullanabilmeleri için, hesap doğrulama adımını tamamlamaları gerekmektedir.

cvland ayrıca sunduğu gelişmiş hesap yönetim araçları ile kullanıcılarına üst düzey gizlilik ve güvenlik imkanı sunmaktadır.

cvland, iş arayan adaylardan hiçbir zaman ve hiçbir şekilde ücret talep etmez.

İşverenler ise 3 farklı yöntemle kredi satın alabilirler:

1- Uygulama İçi Satın Alma:
cvland uygulaması içinde, işveren ana sayfanızdaki KREDİLER butonu ile, uygulama marketinizden kredi satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

2- Kredi Kartı İle Güvenli Ödeme:
Buraya tıklayarak kredi kartı ile ödeme sayfamıza gidebilir ve kredi satın alabilirsiniz. Satın alma işleminizden sonra, kredilerinizin hesabınıza yüklenebilmesi için info@cvland.net adresine bir bilgi maili gönderiniz.

3- Havale İle Ödeme:
Ödemenizi havale ile yapmak için lütfen info@cvland.net adresimize bir e-posta göndererek IBAN numaramızı isteyiniz.

cvland, gizliliğe yüksek seviyede önem veren adaylar için çeşitli hesap yönetim seçenekleri sunmaktadır.

“Görüşme İstekleri” opsiyonu; adayların soyad, telefon, e-posta ve referans bilgilerinin, yalnızca izin verdikleri işverenler ile paylaşılmasına olanak tanır. Bu opsiyonu aktif hale getiren adayların; işverenlerden gelen görüşme isteklerini hızlı bir şekilde yanıtlayabilmeleri için, uygulamayı güncel ve bildirimlerini açık tutmaları gereklidir.

cvland, kendi öz kaynakları ile geliştirdiği yazılım ve ar-ge çalışmalarını T.C. yasalarına uygun şekilde yürüten ve İŞKUR’a bağlı 1199 no’lu belge ile faaliyet göstermekte olan bir Özel İstihdam Bürosudur.

cvland, pratik ve işlevsel bir uygulama olduğu kadar aynı zamanda üyelerinin gizlilik ve güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır.

Adayların yüklemiş oldukları videoları, ilgili işverenler haricindeki 3.şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz ve internet ortamında yayınlanmaz.

Adaylar; profillerini gizli konuma alabilme, işveren engelleme ve görüşme istekleri gibi platformun sunduğu farklı hesap yönetim opsiyonlardan faydalanabilirler.

Profiline en az 1 video yükleyen adayların yüklemiş oldukları video cvland tarafından onaylandığında, adayın profilinde mavi tikli bir onay rozeti görünür. Onay rozeti alan videonuz silindiğinde, bu rozet kaybolur.

Yeni bir video yükleyerek yeniden onay rozeti alabilirsiniz.

Ayrıca cvland kriterlerine uyan İşverenlere hesaplarına da Mavi Tik verilmektedir. 

Videolu profiller, videosuzlara göre çok daha fazla görüntülenme ve görüşme daveti almaktadır. Eğer siz de profilinizin daha fazla görüntülenmesini istiyorsanız, isminizi, eğitiminizi ve çalışmak istediğiniz mesleği belirttiğiniz bir videonuzu kaydedip uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Videonuz aşağıdaki şartları sağlamalıdır;

  • MAKSİMUM 30SN UZUNLUĞUNDA BİR VİDEO KAYDEDİN

Videonuz maksimum 30sn uzunlukta olmalıdır. Videonuzu cep telefonunuz ile kaydedin ve düzenleyin. Düzenlediğiniz videonuzu daha sonra cvland’e yükleyin. Daha uzun videolar sistem tarafından otomatik olarak kesilerek yüklenmektedir.

  • AYDINLIK VE SESSİZ BİR YER TERCİH EDİN

Video çekmek için iyi ışık alan sessiz bir yer tercih edin. Aydınlık ve sessiz bir ortamda çekilen videolar, diğer videolara göre daha profesyonel görünecek ve sunum kalitenizi yükseltecektir.

  • VİDEONUZU BELDEN YUKARINIZ GÖRÜNECEK ŞEKİLDE AYARLAYIN

Bir cep telefonu ile çekim yapıyorsanız, kameranızı tam karşıya ve aranızda yaklaşık 1 metre mesafe olacak şekilde sabitleyin. Görüntünüzü, minimum vücudunuzun belden yukarı kısmı görünecek şekilde ayarlamaya özen gösterin. Bu şekilde kaydedilen videolar gerçek bir iş görüşmesi hissiyatı yaratarak olumlu geri dönüş alma şansınızı yükseltecektir.

  • NET VE AKICI KONUŞUN

Size ayrılan süreyi en iyi şekilde kullanmak için, söyleyeceklerinizi önceden birkaç defa tekrar etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde daha doğal ve akıcı konuşabilirsiniz. Öne çıkan özelliklerinizi, eğitiminizi, tecrübe ve yeteneklerinizi net bir şekilde ifade etmeye özen gösterin.

BUNLARI YAPMAYIN

  • SOYADINIZI VE DİĞER ÖZEL İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN

CVLAND olarak özel hayatınıza gösterdiğimiz saygı ve kişisel haklarınızın korunması maksadı ile, kendinizi tanıttığınız videolarınızda özel nitelikli kişisel bilgi olarak yalnızca “isim” bilginizin paylaşılmasına izin verilmektedir. Sisteme yüklenen her video, ekiplerimiz tarafından kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. İçeriğinde soyad, adres, sosyal medya adresi, telefon, e-posta, çalıştığınız kurum…vs gibi bilgilerin paylaşıldığı tespit edilen videolar yayına alınmayacaktır.

  • ARGO, KÜFÜR, ŞİDDET VE SİYASİ PROPOGANDA KULLANMAYIN

Video içeriğinde uygunsuz söz, hareket ya da arka plan içeriğinin tespit edilmesi durumunda sisteme yüklenen video yayına alınmayacak, söz konusu eylemin alenen tekrarlanması halinde videoyu yükleyen kullanıcının hesabı kapatılacaktır.

  • REKLAM İÇERİKLERİNDEN KAÇININ

Videolarda aleni şekilde bir marka, ürün, kurum, kişinin…vs. nin öne çıkarılması durumunda yüklenen video yayına alınmayacak, söz konusu eylemin alenen tekrarlanması halinde videoyu yükleyen kullanıcının hesabı kapatılacaktır.

Adaylar profillerine her dilde maksimum 1 adet olmak üzere toplamda 3 adet video yükleyebilirler.

Sisteme yüklenen her videonun altında, videonun hangi dilde yüklendiğini gösteren bir seçenek mevcuttur ve buradan videonun dilinin seçilmesi gerekir.

cvland teknik ekibi sürekli ve periyodik olarak sisteme yeni girişleri kontrol eder. Kurallara uymayan videolar silinir.

Evet. Profil sayfanızdaki BLOCK simgesine dokunarak sizi görmesini istemediğiniz şirketleri engelleyebilirsiniz.

Bireysel İşveren ve Kurumsal İşveren olarak iki tip işveren hesabı bulunmaktadır. İşverenler için; uygulamanın kullanımı bakımından her iki hesap türü de aynı fonksiyonlara sahiptir. Adaylar, kendilerine gelen görüşme isteklerinde işveren profilini görüntüleyebileceği için, işveren kaydı sırasında doğru hesap türü seçilmelidir.

Renk ve ışık ayarlarında makul düzeltmeler yapmanız, etkileyici bir profil oluşturmanız için olumlu sonuçlar verecektir.

Ancak aşırıya kaçan ve yüz hatlarınızda değişiklik yapan filtrelerden kaçınmanız gerekir. Bir mülakatta nasıl görünüyorsanız videonuzda da o şekilde görünmeniz en doğrusu olacaktır.

Profilinizdeki bilgileri eksiksiz olarak doldurmalı ve mümkünse ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİZ POZİSYONLAR bölümüne birden fazla sayıda meslek eklemelisiniz.

Profilinize size uygun mesleklerden 10 adete kadar ekleyebilirsiniz. Nekadar fazla sayıda meslek eklerseniz, arama sonuçlarında çıkma şansınız o kadar yükselecektir.

İşverenler tarafından en fazla arama yapılan meslekler, cvland ekibi tarafından listelenerek uygulamaya eklenmiştir.

Bu listede bir eksik ya da hata olduğunu düşünüyorsanız info@cvland.net adresine e-posta gönderebilirsiniz.

cvland platformuna üye olurken oluşturduğunuz şifrenizi unuttuysanız; kullanıcı adı ve parola sorulan ilk açılış ekranının sol altında bulunan “Şifremi Unuttum” butonuna dokunarak yeni şifrenizi alabilirsiniz. Yeni şifrenizin e-posta adresinize gelmesi birkaç dakikayı bulabilir. Şifreniz bazı durumlarda e-postanızın “Spam” klasörüne düşebilir. Lütfen kontrol etmeyi unutmayınız.