İşveren Kullanım Kılavuzu

ÇALIŞMA PRENSİBİ

cvland, yapay zeka destekli, yeni nesil bir iş ve personel bulma platformudur.

Aradığınız personele ulaşmak için; işveren hesabınızdan ücretsiz iş ilanları yayınlayabilir ya da 500’den fazla meslek grubunda binlerce adayın bulunduğu veritabanımızda herhangi bir ücret ödemeden sınırsız aramalar yapabilirsiniz.

KREDİLER VE ÜCRETLENDİRME

cvland’e üyelik, ilan yayınlama ve aday veritabanında arama yapmak ücretsizdir.

İşverenler yalnızca, adayların iletişim bilgilerini ya da kişilik testi sonucunu görmek için ödeme yaparlar.

Kişilik testi sonucunu görmek 1 kredi ve diğer tüm bilgileri görmek 1 kredi ile ücretlendirilir. Kredi fiyatlarını, web sayfamızdaki “KREDİLER” sayfamızdan ya da mobil uygulama içindeki KREDİLER sekmesi altından inceleyebilirsiniz.

IK PROFESYONELLERİ İÇİN ORTAK KULLANIM

İşveren hesabınızı, aynı kullanıcı adı ve parolayı kullanarak birden fazla IOS ve Android cihaza kurabilir ve adayları, takım liderinin daha sonra değerlendirilebilmesi için favorilerinize ekleyebilirsiniz.

ADAY ARŞİVİ

Mobil uygulamanızın ana sayfasında bulunan “Arşiv” butonu ile, iletişim bilgilerini görüntülediğiniz aday arşivi sekmesine ulaşabilir ve başka hiçbir yardımcı programa gerek kalmadan aday arşivinizi yönetebilirsiniz. 

GÖRÜŞME İSTEKLERİ

Aday veritabanında görüntülediğiniz ve üst düzey gizlilik isteyen bazı adaylar, bilgilerinin yalnızca kendi izinleri ile paylaşılması seçeneğini işaretlemiş olabilirler.

Bu durumda ilgili adaya “Görüşme İsteği” göndererek bilgilerini görmeyi talep edebilirsiniz.


Gönderilen bir istek 12 saatten önce iptal edilemez. Cevapsız görüşme istekleriniz ise 5 gün sonunda otomatik olarak iptal edilir.
Reddedilen ya da iptal edilen görüşme isteklerinde, krediniz hesabınıza otomatik olarak iade edilmektedir.