İşveren Kullanım Kılavuzu

GENEL BİLGİLENDİRME

cvland, işverenlerin herhangi bir iş ilanı yayınlamadan, aradıkları adaylara en pratik ve güvenilir şekilde ulaşabilmeleri için tasarlandı.

KREDİ ALMADAN ÖNCE ARAMA SONUÇLARINA BAKABİLİRSİNİZ

Kredi satın almadan önce cvland’te arama yaparak, belirlediğiniz kriterlere uygun kaç aday olduğunu metin şeklinde görüntüleyebilir ve daha sonra kredi satın alarak adaylara görüşme isteği gönderebilirsiniz.

TEK “1” KREDİ İLE SINIRSIZ ARAMA YAPABİLİRSİNİZ

Hesabınızda en az 1 kredi bulunduğu sürece adaylar arasında sınırsız arama yapabilirsiniz.

ADAYLARIN İLETİŞİM BİLGİLERİNİ GÖREBİLMEK VE İLETİŞİME GEÇEBİLMEK İÇİN “GÖRÜŞME İSTEKLERİ” GÖNDERİN

Kredi kullanarak gönderdiğiniz görüşme istekleriniz adaylar tarafından kabul edildiğinde, adayların sisteme girmiş oldukları soyad ve iletişim bilgileri , kendileri ile iletişime geçebilmeniz amacıyla sistem tarafından otomatik olarak sizinle paylaşılır. Görüşme isteğinizi kabul eden adayların iletişim bilgilerine, ana sayfanızda bulunan “Ok” butonuna bastıktan sonra açılan pencerede “Kabul Edilen İstekler” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

KREDİLERİNİZ ASLA BOŞA GİTMEZ

Adaylar tarafından reddedilen ya da kendi isteğiniz ile iptal ettiğiniz görüşme isteklerinde krediniz otomatik olarak hesabınıza geri iade edilir.

1. Uygulamayı Yükleme

cvland uygulamasını “App Store” veya “Google Play” üzerinden ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

2. Hesap Oluşturma

cvland’i ilk kez kullanıyorsanız sağ altta bulunan “Kayıt Ol” butonuna basarak yeni hesap oluşturma adımına geçin.

Bilgilerinizi girin. Size gelen onay kodunu yazarak bir sonraki adıma geçin ve işveren hesabınızın türünü seçerek devam edin.

cvland’te “Kurumsal İşveren” ve “Bireysel İşveren” olarak 2 ayrı işveren hesabı bulunmaktadır. Her iki hesapta da uygulama kullanımı ve kredilendirme ücretleri aynıdır. Temel fark, işveren tarafından adaylara gönderilen görüşme isteklerinde, adayın göreceği işveren profilidir.

Sizden istenilen bilgileri girin ve cvland hesabınızı oluşturun.

3. Ana Sayfa Ayarları

Profil sayfanız açıldıktan sonra logonuzu ve şirketinizi tanıtan fotoğraflarınızı ekleyebilir, diğer bilgileriniz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

4. Aday Arama

cvland’in gelişmiş filtreleme seçeneklerini kullanarak adaylar arasında ücretsiz ve sınırsız arama yapabilirsiniz. Arama sonuçlarında aday profillerini görebilmeniz için hesabınızda en az 1 kredi bulunmalıdır. 

Henüz kredi satın almadıysanız, arama sonuçlarını metin olarak görüntüleyebilir böylece kredi satın almadan önce sonuçlarla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

5. Aday Profillerini Görüntüleme

Arama sonuçlarında görüntülediğiniz profiller üzerinden adayları;

  • Daha sonra incelemek üzere favorilerinize ekleyebilir,

  • Adayın telefon numarası ve e-posta adresi gibi özel iletişim bilgilerini görüntüleyebilmek için kendisine “Görüşme İsteği” gönderebilir,

  • Aday profilindeki bilgilerin hatalı olduğunu ya da aday tarafından yüklenen fotoğraf ve/veya videonun; küfür, şiddet, argo, siyasi ya da dini söylemler, reklam…gibi cvland platform kurallarını ihlal eden bir içeriğe sahip olduğunu düşünüyorsanız, aday profilini şikayet edebilirsiniz.

6. Kredi Kullanımı

Kredi kullanarak adaylara görüşme istekleri gönderebilir, isteğinize olumlu cevap almanız durumunda ise adaylarınn iletişim bilgilerini görüntüleyerek kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. 

  • İşveren ana sayfanızdaki “Krediler” yazısına dokunarak kredi satın alma penceresini görüntüleyebilirsiniz. 

  • cvland’te her bir görüşme isteği 1 kredi ile ücretlendirilir.

  • Göndermiş olduğunuz bir görüşme isteğinin aday tarafından reddedilmesi durumunda, kullanmış olduğunuz krediniz sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza geri yüklenir.

  • Göndermiş olduğunuz görüşme isteğini iptal etmeniz durumunda, kullanmış olduğunuz krediniz sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza geri yüklenir.

  • Adaylara, kendilerine gelen görüşme isteklerine olumlu / olumsuz cevap verebilmeleri için 12 saatlik bir süre tanınmıştır. Gönderilen görüşme istekleri bu süreden önce iptal edilemez.

7. Gönderilen İstekler

Ana sayfanızda bulunan “Ok” ikonu ile, uygulama üzerinden daha önce adaylara göndermiş olduğunuz istekleri görüntüleyebilir ve işlem yapabilirsiniz.

8. Kabul Edilen İstekler

Görüşme isteği gönderdiğiniz bir adayın bu isteği kabul etmesi durumunda, adayın sisteme girmiş olduğu Soyad, Telefon ve E-Posta bilgilerini görebilir ve vermiş olduğu bu iletişim bilgileri üzerinden kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

9. Sonuçlanan İstekler

Adaylar tarafından kabul edilen, reddedilen ya da aday cevaplamadan önce iptal ettiğiniz görüşme istekleriniz “Sonuçlanan İstekler” bölümünde arşivlenmektedir.