İşveren Kullanım Kılavuzu

ÇALIŞMA PRENSİBİ

cvland, hiçbir iş ilanı yayınlamanıza gerek kalmadan, her meslek grubundan adaylar arasında sınırsız arama yaparak aradığınız personele hızlıca ulaşabilmenizi sağlayan yeni nesil bir mobil uygulamadır.

Hesabınızda en az 1 adet krediniz bulunduğu sürece, yapmış olduğunuz aramalardan herhangi bir ücret alınmaz.

Adaylara görüşme isteği göndermek ise 1 adet kredi ile ücretlendirilir.

Reddedilen ya da iptal ettiğiniz görüşme isteklerinizde ise krediniz otomatik olarak hesabınıza iade edilir.

YENİ KAYIT

cvland’i ilk kez yüklediğinizde, sağ altta yer alan KAYIT OL butonu ile yeni bir işveren hesabı oluşturun.

ADAY ARAMA

“Büyüteç” ikonu ile arama sayfanıza geçiş yapabilir ve üst bölümde yer alan arama penceresi ile filtreleme seçeneklerini aktif hale getirerek aramalar yapabilirsiniz.

Adayların soyadları, iletişim bilgileri ve referans bilgileri arama sonuçlarında gösterilmez.

Bir adaya ait bu bilgileri görmek ve adayla iletişime geçebilmek için ilgili adaya “Görüşme İsteği” göndermeniz ve bu isteğin aday tarafından kabul edilmesi gerekir. 

GÖRÜŞME İSTEKLERİ

Ana sayfanızda bulunan “Görüşme İstekleri” butonu ile yanıt bekleyen, kabul edilen, reddedilen ve arşivlenen görüşme isteklerinize ulaşabilirsiniz.

Bir adayın, görüşme isteğinize olumlu yanıt vermesi durumunda, “Kabul Edilen İstekler” sekmesine giderek ilgili adayın iletişim bilgilerine ulaşabilir ve bu bilgileri kullanarak aday ile iletişime geçebilirsiniz.

IK PROFESYONELLERİ İÇİN ORTAK KULLANIM

İşveren hesabınızı, aynı kullanıcı adı ve parolayı kullanarak birden fazla IOS ve Android cihaza kurabilir ve adayları, takım liderinin daha sonra değerlendirilebilmesi için favorilerinize ekleyebilirsiniz.

GÖRÜŞME İSTEKLERİNİN İPTAL EDİLMESİ

Adaylara, kendilerine gelen görüşme isteklerine cevap verebilmeleri için 12 saatlik bir süre tanınmıştır. Bu süre sonunda cevap alamadığınız bir görüşme isteğiniz bulunuyorsa beklemeye devam edebilir ya da ilgili görüşme isteğini iptal ederek kredinizi geri alabilirsiniz.

KREDİLER

Kredilerinizi mobil uygulama içinden krediler sekmesine giderek uygulama marketinizden satın alabilir ya da Buraya Tıklayarak kredi kartınız ile satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızda en az 1 adet krediniz bulunduğu sürece, yapmış olduğunuz aramalardan herhangi bir ücret alınmaz. Adaylara görüşme isteği göndermek ise 1 adet kredi ile ücretlendirilir. Reddedilen ya da iptal ettiğiniz görüşme isteklerinizde ise krediniz otomatik olarak hesabınıza iade edilir.